Microsoft Azure

Microsoft Azure

Pokiaľ chcete využívať niektorý zo softvérov, nie vždy je nutná prvotná investícia. Využívajte službu, pri ktorej získate množstvo užitočných nástrojov od Microsoftu bez nutnosti ich kúpy. Pre začínajúce ale aj rozbehnuté firmy je dynamika a schopnosť reagovať na nové trendy kľúčová. Aj preto je Microsoft Azure ideálnou voľbou, keďže šetrí čas. Nemusíte sa tak zapodievať inštaláciou softvéru či nutnosťou starať sa o jeho údržbu a riešenie problémov. To nechajte na nás.

Cloud na steroidoch

Cloud služby od Microsoft Azure prinášajú pridanú hodnotu ako ostatné cloud alternatívy (vysoká dostupnosť, žiadne investičné náklady na hardware, presun časti IT kompetencii na cloud providera), avšak s obrovským vejárom nástrojov vo všetkých smeroch využitia – Software as a Service (SaaS), Infrastructure as a Service (IaaS), Platform as a Service (PaaS).

Microsoft Azure umožňuje využívať viac ako 100 virtuálnych nástrojov vrátane cloudových služieb, IoT riešení, analytických aplikácií, služieb úložiska či autorizácie systémov.

Virtuálna infraštruktúra

Spojenie cloudu a dátových úložísk Microsoftu je zárukou bezpečnosti dát. V rámci Microsoft Azure následne spúšťate rôzne aplikácie, ktoré vám umožnia napríklad prepojiť dátové centrum s ďalšou infraštruktúrou a aplikáciami, či analyzovať dáta. Microsoft Azure tiež ponúka bohaté služby umelej inteligencie či platformu pre Internet vecí IoT.

Azure Active Directory

Kľúčová funkcia Microsoftu Azure umožňuje automatické prihlásenie do viacerých služieb Microsoftu, prepojenie Googlu s Microsoftom či overovanie VPN pripojenia. Administrátor systému môže zároveň určovať, aké programy sa majú nainštalovať na ktoré počítače. Nechýbajú pravidelné aktualizácie a zabezpečenie viacfaktorovou autentifikáciou.

Azure Virtual Desktop

Microsoft Azure ponúka bohaté možnosti vzdialeného pripojenia na aplikácie a systémy Windows 10. Zamestnanci tak môžu mať svoje vlastné zariadenia a jednoducho sa na diaľku pripojiť. Motiváciou využívania Microsoft Azure je zároveň zníženie vstupných nákladov. Keďže softvér nemusíte kupovať a iba ho využívate cez vzdialený prístup alebo ho máte nainštalovaný na PC, nemusíte znášať náklady s jeho nákupom. Zároveň vďaka modelu „pay as you go“ platíte iba za reálne využívané prostriedky.

Prečo Azure?

  • Microsoft Azure pomáha zrýchliť celkový proces podnikania
  • Prístup k bohatej knižnici služieb Microsoftu
  • Dostupnosť na všetkých zariadeniach a to odkiaľkoľvek
  • Zníženie vstupných nákladov – platíte len za to, čo využívate
Klienti, ktorí využívajú túto službu:

Zaujala vás táto služba?

IT riešenia čo by vás mohli zaujímať