IT riešeniaŠípka

Virtualizácia

Ďalšie IT riešenia

Kľúčové výhody od Allit:

 • Žiadne licenčné poplatky
 • Rýchla obnova systémov
 • Jednoduchá migrácia virtuálnych systémov medzi fyzickými servermi
 • Podpora všetkých operačných systémov
 • Úspora nákladov na energie a obstaranie hardware

Dostupnosť riešenia

Microsoft WindowsLinux

Ušetrite na serveroch s virtualizáciou

Kľúčové výhody od Allit:

 • Žiadne licenčné poplatky
 • Rýchla obnova systémov
 • Jednoduchá migrácia virtuálnych systémov medzi fyzickými servermi
 • Podpora všetkých operačných systémov
 • Úspora nákladov na energie a obstaranie hardware

Využívate každý server na iný účel?

Jeden na účtovníctvo, ďalší na databázy, iný pre vaše špeciálne aplikácie... Čo keby ste mali jeden – viacúčelový – server? Virtualizácia vám dovolí spustiť viac operačných systémov na jednom stroji.
Pokojne môžete mať jediný server a na ňom bude bežať Windows Server spolu s Linux Serverom či telefónnou ústredňou.

Ani server nazmar

Ušetríte množstvo miesta – predsalen, server nie je vec, ktorú skryjete do vrecka. A hlavne – ušetríte náklady. Začnite používať technológiu, ktorá bola donedávna skrytá iba vo veľkých datacentrách.

S virtualizáciou využijete svoj drahý hardvér naplno

Dostávate k dispozícii jeho plnú výpočtovú kapacitu. Zvýšime vašu bezpečnosť oddelením systémov podľa použitia. A v prípade havárie vám virtualizácia v kombinácii s našim riešením zálohovania dovoľuje obnoviť systém do pôvodného stavu už o 4 hodiny.
A developerov poteší, že vďaka virtualizácii môžu testovať softvér na viacerých serveroch alebo počítačoch bez nutnosti kúpy nového hardvéru. Testujete lacnejšie a lepšie. Navyše, inštalácia nového virtuálneho servera je jednoduchá a veľmi rýchla.

Vyložte si nohy, začíname

Migrácia z existujúcich serverov na virtuálne je kompletne v našej réžii, vy si pokojne môžete vyložiť nohy vo svojej kancelárii.
Ako obyčajne, ani pri virtualizácii u nás neplatíte žiadne licenčné poplatky, pretože používame open source riešenia.

Referencie od našich klientov, využívajúcich túto službu

 • Allit, ako naše externé IT oddelenie, nám okrem riešenia IT ticketov pomáha pri inováciách našej IT infraštruktúry. V priebehu posledných rokov sme realizovali prechod rôznych našich technológii do cloud prostredia (IaaS aj SaaS). Vzhľadom na takmer 200 užívateľov, ktorých sa to týkalo, si tieto projekty vyžadovali precízne plánovanie a koordináciu. Allit tento proces zvládol, navyše migrácia prebehla bez výpadkov a bez prestojov našich zamestnancov. Sme radi, že sme tieto projekty zverili do rúk Allitu a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
  Martin Štrba , COO - Martinus.sk, s.r.o.
 • Spoločnosť Allit navrhuje riešenia, ktoré v prvom rade dbajú na funkčnosť prevádzkovaných systémov, ale zároveň berú do úvahy aj existujúcu hardverovú vybavenosť zákazníkov. V prípade našej spoločnosti to znamenalo, že nebolo potrebné dokupovať nové servery, ale pomocou virtualizácie boli nové systémy (telefónna ústredňa, faxový modul) sprevádzkované na existujúcej hardverovej kapacite.
  Martin Slosiarik, Director - FOCUS, s.r.o.
 • Allit nám navrhol a prekopal celú IT infraštuktúru. Bolo to náročné obdobie, pretože sme sťahovali firmu, menili servre, providerov a reinštalovali všetky PC. Výsledok je výborný, chalani všetko zvládli podľa plánu bez výpadkov. Ich denný support je fakt promtný a kompetentný. Vrelo odporúčam.
  Mgr. Jakub Čech, Executive Director - daren & curtis, s.r.o.
Máte otázky? Chcete vedieť, ako ešte zefektívniť svoj biznis? Radi sa s vami stretneme osobne.

Ďalšie IT riešenia

Naši spokojní klienti

 • Robíme len málo referencií. Ale keď ich už robíme, tak na ľudí a firmy, ktoré fakt stoja za to. Takže - ak vás vo firme trápia počítače či siete, o tie naše v Martinuse sa už dlho starajú Martin Vaško, Braňo a Jozef Košíkovci a ďalší šikovníci z Allit. Silno odporúčam; je super, keď nájdete ITčkarov, ktorí sú zároveň super ľudmi a všetky veci riešia profi a s nadštandardnou ochotou. Vďaka chalani a koniec hlásenia!

  Michal Meško, CEO - Martinus.sk, s.r.o.
 • S Allitom sme začali spolupracovať, keď nás bolo v TRIADe dvadsať. Za rok a pol spolupráce sme narástli na skoro dvojnásobok a naše nároky na infraštruktúru vzrástli rovnako. Pri tomto raste som bol veľmi rád, že som sa mohol spoľahnúť na to, že sa niekto stará o technickú infraštruktúru, aby sme sa my mohli sústrediť na našu prácu. Spoluprácu s chalanmi z Allitu oceňujem asi najviac pri našich neštandardných požiadavkach, pri ktorých okrem štandardných nástrojov treba hľadať aj riešenia, ktoré sú out of the box.

  Marek Mrázik, Managing Director - TRIAD s.r.o.
 • So spoločnosťou Allit sme spolupracovali na jednom ročnom projekte, ktorý má dopad na celú firmu. Projekt bol komplexný a náročný na plánovanie. Allit výborne spolupracoval s naším interným IT tímom a vďaka ich expertíze a skúsenostiam sme projekt úspešne ukončili. S Allit naďalej spolupracujeme na operatívnej úrovni a ďalších menších projektoch. S ich prácou sme spokojní a úspešnej spolupráci sa veľmi tešíme.
  Martin Dobiš, CTO - GreenWay Infrastructure s.r.o.
 • Radi by sme sa touto cestou poďakovali spoločnosti Allit za starostlivosť o informačné technológie, ktoré naša spoločnosť pri svojej práci využíva. Oceňujemem predovšetkým flexibilitu, s akou pracovníci spoločnosti Allit pristupujú k riešeniu problémov v tejto oblasti. Sme radi, že sme mohli starostlivosť v oblasti informačných technológií zveriť spoľahlivému partnerovi.
  Martin Slosiarik, Director - FOCUS, s.r.o.
 • Internet patrí medzi naše hlavné pracovné nástroje a jeho výpadky alebo nejaké väčšie zlyhania si nemôžeme dovoliť, pretože všetci sme online stále či v kancelárii alebo v teréne. Práve preto sme pre optimalizáciu sieťového nastavenia a pripojenia na Internet zvolili spoločnosť Allit, ktorej riešenie je dokonalé bez akejkoľvek skromnosti. Internet nikdy nebol rýchlejší, pripojenie stabilnejšie. Ďakujeme!
  Filip Žoldák, Partner - HERRYS s.r.o.
 • Rád by som Vám poďakoval za prvý rok spolupráce a Váš profesionálny a ľudský prístup pri riešení našich každodenných IT požiadaviek. Sme radi, že máme vo Vás partnera, ktorý je nám vždy ochotný pomôcť a poradiť s každodennými dotazmi a hlavne častokrát aj predísť potenciálnym problémom včasným varovaním a návrhom riešenia. Firmu vytvárajú ľudia, ktorí v nej pracujú a som veľmi rád, že Vaši ľudia sú spoľahliví, ochotní a je radosť s nimi spolupracovať. Sme veľmi spokojní s vašimi službami a verím, že naša partnerská spolupráca bude ďalej pokračovať na tejto kvalitnej úrovni.
  Martin Blaško, CEO - Zaraguza, s.r.o.
 • Chcel by som touto cestou poďakovať spoločnosti Allit a kolektívu jeho pracovníkov za bezproblémovú spoluprácu. Allit je spoľahlivý partner, ktorý vyrieši všetky naše starosti s informačnými technológiami. Keďže nie sme firma, ktorá sa zaoberá danou problematikou, bolo pre nás veľkým prínosom, že sme mohli funkčnosť a zodpovednosť za informačné systémy preniesť na Allit.
  Ing. Rudolf Bobok, Výkonný riaditeľ - OTYK invest, s.r.o.
 • Allit nám navrhol a prekopal celú IT infraštuktúru. Bolo to náročné obdobie, pretože sme sťahovali firmu, menili servre, providerov a reinštalovali všetky PC. Výsledok je výborný, chalani všetko zvládli podľa plánu bez výpadkov. Ich denný support je fakt promtný a kompetentný. Vrelo odporúčam.
  Mgr. Jakub Čech, Executive Director - daren & curtis, s.r.o.
 • Pre naše coworkingové centrum a členov, ktorí majú prevažne online biznisy, je stabilný internet #1 v rámci plynulej prevádzky. To, čo sme si nevedeli vyriešiť sami, nám spoľahlivo vyriešili parťáci z Allit. Denne u nás sedí 60+ spokojne pripojených členov a sme schopní simultánne zabezpečiť konferenciu pre 200 ľudí bez toho, aby bola narušená prevádzka. Pre nás je to obrovská pridaná hodnota a spoluprácu s Allit hodnotíme nanajvýš pozitívne.
  Naďa Stránská, Manager - Connect Coworking
 • Malá, stredná či veľká firma ? Pokiaľ k podnikaniu potrebujete PC a telefón potrebujete aj Allit.
  Zabezpečia PC stanice, nainštalujú potrebné programy, ochránia sieť, pomôžu s internetom, urgentne riešenia vaše IT problémy.
  Tím IT technikov je tu pre vás a vy sa môžete venovať Vašej práci.
  Sme radi, že spolupracujeme s Allit. S firmou, na ktorú sa môžeme spoľahnúť!
   
  Tím zubnej kliniky, Smile Clinic Piešťany a Bratislava
 • All you can IT? More than we can eat! :-) Spokojnosť nadmieru.
  Peter Važan, Communication Coordinator - EPIC Slovakia
 • Allit je spoľahlivý a seriózny partner, ktorý poskytuje svoje služby na vysoko profesionálnej úrovni. Vďaka prístupu a ochote pracovníkov tejto spoločnosti sú vzniknuté problémy s informačnými technológiami, ich prevádzkou a využívaním v našom inštitúte promptne vyriešené. Spoločnosť Allit je pre nás spoľahlivým partnerom aj pri návrhu a realizácii modernizácie informačných technológii a návrhu riešení efektívnosti ich prevádzky.
  Grigorij Mesežnikov, Prezident IVO
 • Allit má presne rovnakú filozofiu, ako ja: chcem, aby IT fungovali, nie generovali problémy. Keďže zabezpečili čo najplynulejší chod našich IT, výborne napĺňajú moju predstavu. 7-ročná spolupráca je toho dôkazom.

  Ing. Milan Nehaj, CEO - Infoma Business Trading s.r.o.

Naši partneri

Lenovo
Eset
Microsoft
Google
Intel
Adobe
Cisco
redhat